Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

2.3 Aktualności

RPO+OPO+EFRR+KIP.png

Projekt „Wsparcie innowacyjności MŚP Subregionu Kluczbork – Namysłów – Olesno” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.


Czwarty numer "Klimatu dla biznesu" 

 

Czwarty numer "Klimatu dla biznesu" jest już dostępny. A w nim o sukcesie oleskiej śmietankówki opowiada Wilhelm Beker, prezes zarządu OSM Olesno. Poznacie również historię Piotra Staszewskiego, złotego medalisty Mistrzostw Świata w barberingu.

To ostatni numer "Klimatu dla biznesu" i czas podsumowania projektu „Wsparcie innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw Subregionu Kluczbork– Namysłów – Olesno”. Dziękujemy, że byliście z nami.

Dobrej lektury!

Klimat dla biznesu nr 4

 Przedstawiamy trzeci numer "Klimatu dla biznesu"

Znajdziecie w nim m.in. wywiad z Ginterem Blysem, właścicielem firmy P.H.U. Check-Point Ginter Blys, który opowiada o tym dlaczego w biznesie nie można stać w miejscu i jak ważne jest zaufanie klientów oraz historię pochodzącego z Kluczborka Wojciecha Zaremby, który pracuje w Dolinie Krzemowej nad sztuczną inteligencją.

Polecamy również porady naszych ekspertów. Mirosław Marzec - zdradzam tajniki skutecznego marketingu w internecie radzi jak stworzyć świąteczną kampanię sprzedażową na Facebooku i za pośrednictwem Google AdWords, a Iwona Caputa, właścicielka Black Cat Company, pisze o tym jak tworzyć silną i konkurencyjną markę firmy.

 

Klimat dla biznesu nr 3

 Fotorelacja z giełdy kooperacyjnej 

Za nami trzecia giełda kooperacyjna. Tym razem spotkaliśmy się w Namysłowie, aby poznać się, wymienić doświadczeniami i porozmawiać o sytuacji branży budowlanej Subregionu Kluczbork-Namysłów-Olesno. Było inspirująco, ciekawie i różnorodnie. Dziękujemy wszystkim za udział w tym spotkaniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

 Giełda kooperacyjna dla branży budowlanej 

Giełda kooperacyjna dla branży budowlanej to kolejna odsłona naszego projektu. Tym razem zapraszamy 13 września do Namysłowa. Będziemy rozmawiać o sytuacji branży budowlanej na Opolszczyźnie, konkurencyjności na rynku, pojawią się eksperci oraz przedstawiciele firm z branży budowanej z Subregionu. Będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów i wymiany poglądów.

Udział jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejsze zapisy emailowo: 
katarzyna.szmyrska@igimedia.pl lub telefonicznie: 787 101 860.

Serdecznie zapraszamy!

Agenda i plakat do pobrania: http://slabowidzacy.inkubatorkluczbork.pl/download//956/plakat-d1.jpeg
http://slabowidzacy.inkubatorkluczbork.pl/download//957/zaproszenie_gielda.jpeg

plakat-d1.jpegPrzedstawiamy drugi numer "Klimatu dla biznesu"

Oddajemy w wasze ręce drugi, letni numer naszego kwartalnika "Klimat dla biznesu", a w nim wiele inspirujących historii. Przeczytacie m.in. o pasji, która stała się biznesem dla pochodzącego z Kluczborka projektanta Łukasza Opalińskiego i zaprowadziła go do słonecznego Miami oraz wywiad z Markiem Pietrkiem, właścicielem tartaku w Chudobie.

Klimat dla biznesu nr 2


 

Poznajcie innowacyjne technologie, które napędzą przemysł meblarski!

Rozszerzona rzeczywistość, która poprzez skanowanie pomieszczenia w czasie rzeczywistym pozwala na jego wirtualną aranżację, czy meble roboty, to tylko niektóre z technologii, które napędzają przemysł meblarski. Zobaczcie innowacje, które zmienią tą branżę.

http://e-biznes.pl/5-innowacyjnych-technologii-ktore-napedza-przemysl-meblarski-przyszlosci/
 
meble1.jpeg
 

Paweł Wąsiak Człowiekiem Roku Opolszczyzny w kategorii Biznes!

Paweł Wąsiak, dyrektor Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości, nagrodzony na gali plebiscytu Człowiek Roku Opolszczyzny Nowa Trybuna Opolska NTO w kategorii: Biznes (1 miejsce). Serdecznie gratulujemy! Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia

 

 Branżę meblarską męczą niedobory kadrowe. Szuka ratunku w robotyce i IT
 

Wartość produkcji polskich mebli przekracza 40 mld zł. Polska jest szóstym producentem i czwartym eksporterem wyrobów meblarskich na świecie. W branży działa blisko 26 tys. firm, w których pracuje ponad 150 tys. osób.

Eksperci wskazują, że międzynarodowa konkurencja, a także niedobory kadrowe, zmuszają branżę do wdrażania innowacji, umożliwiających wzrost wydajności i elastyczności produkcji. Wśród wdrożonych w ostatnim czasie innowacji są m.in. roboty do klejenia mebli, system usprawniający przepływ wyrobów między linią produkcyjną a magazynem, czy oprogramowanie zwiększające produktywność średnio o 20-30 proc.

Szczegóły: http://businessinsider.com.pl/wiadomosci/sytuacja-branzy-meblarskiej-niedobory-kadrowe-konkurencja/bwm770q

 

drewno1.jpegWywiad z Wilhelmem Bekerem, prezesem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie
 

O tym ile jest masła w maśle oraz o śmietanówce, czyli prawdziwym hicie z OSM Olesno, opowiada Nowej Trybunie Opolskiej prezes spółdzielni. Polecamy ten wywiad.

http://www.nto.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/ile-jest-masla-w-masle-czyli-czym-mleczarnia-z-olesna-rozni-sie-od-supermarketu,12055898/


mleko1.jpegNestro i wirtualna rzeczywistość

Odwiedzający Targi Techniki, Innowacji i Automatyki w Przemyśle w Hanowerze, dzięki wirtualnej rzeczywistości, mogli przejść się po hali produkcyjnej w Starym Oleśnie. NESTRO OLESNO Sp.z o.o. razem z DIGITAL HOLDING zaprezentowały innowacyjne narzędzie marketingowe pozwalające zwiedzającym Targi dotrzeć do wnętrza urządzeń produkowanych przez Nestro. Brawo Nestro!

Film z Targów można obejrzeć pod tym adresem: https://www.facebook.com/nestroolesno/videos/1666584306702751/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

nestro2.jpeg


Raport banku Pekao o opolskich mikro i małych firmach w 2016 roku

Bank Pekao przedstawił raport dotyczący sytuacji mikro i małych firm w województwie opolskim w 2016 roku. Z raportu wynika, że rośnie odsetek eksporterów. Przedsiębiorcy dobrze wypadają pod względem innowacyjności na tle kraju. Gorzej jest z oceną barier rozwoju biznesu.

Pełna wersja raportu:https://www.pekao.com.pl/binsource/f/00/Raport_2017_pol.pdf

 

pieniadze.jpeg
 Mamy swój kwartalnik!


Przedstawiamy pierwszy numer naszego kwartalnika "Klimat dla biznesu". W środku znajdziecie m.in. wywiad z biorącymi udział w naszym projekcie przedsiębiorcami z Lasowic Wielkich - Eleonorą i Pawłem Prochota, czy historię Grega Pietruszyńskiego (Growbots), który z Kluczborka dotarł do Doliny Krzemowej i tam rozwija swoją firmę.

Dobrej lektury!
 

Klimat dla biznesu nr 1


Paweł Wąsiak, dyrektor Kluczborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, został Człowiekiem Roku 2016 w kategorii Biznes (pow. kluczborski) w plebiscycie nto.pl!

Dyrektor został doceniony przez czytelników "za rozwój podległej mu instytucji, czyniąc z niej jeden z najprężniejszych inkubatorów w województwie" i otrzymał aż 981 głosów!

Wszystkim głosującym dziękujemy, a laureatowi serdecznie gratulujemy!

http://www.nto.pl/…/czlowiek-roku-2016-powiat-kluczborski-…/
 Za nami giełda kooperacyjna w Kluczborku

Giełda Kooperacyjna dla firm z branży rolnej i spożywczej odbyła się w przyjaznej atmosferze i przy wyśmienitych pączkach z Zakładu Piekarsko - Cukierniczego "Bagietka" w Kluczborku. Trudno o lepszy termin na dyskusję o sprawach dotyczących branży spożywczej. Dziękujemy wszystkim obecnym za inspirującą dyskusję!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. 

 

 


Giełda kooperacyjna dla branży rolno- spożywczej


Zapraszamy przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej do udziału w giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się
23 lutego br. o godz. 10:00 w Hotelu Spałka w Kluczborku. 

Giełda będzie okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów biznesowych, pozyskania potencjalnych klientów, kontrahentów i partnerów do współpracy.

Udział jest bezpłatny. 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: lub telefonicznie: 787-101-860.

Plan giełdy: PDFGiełda kooperacyjna_plan.pdf (633,34KB)

spoz.jpegBezpłatne szkolenia dla kadry menadżerskiej i właścicieli firm
 

Rozpoczęły się bezpłatne szkolenia dla kadry menadżerskiej oraz właścicieli firm w ramach projektu „Wsparcie innowacyjności MŚP Subregionu Kluczbork-Namysłów-Olesno".

Szkolenia przeznaczone są dla firm z Subregionu Kluczbork-Namysłów-Olesno działających na rynku powyżej 24 m-cy z branży budowlanej, drzewno-papierniczej w tym przemysł meblarski oraz rolno-spożywczej, które odbędą się w cyklu 5-ciu dwudniowych szkoleń na przełomie 09.2016 - 05.2017 o tematyce:

1. Organizacja – planowanie i zarządzanie strategiczne w firmie:

zbudowanie świadomości biznesowej,
schemat planowania strategicznego,
analiza otoczenia organizacji,
formułowanie misji, wizji i celów strategicznych,

2. Budowa tożsamości organizacji:

badanie zaangażowania, wartości,
kultury organizacji i stylu przywództwa,
zdefiniowanie misji, wizji i wartości oraz ich komunikacja w organizacji,
skuteczność osobista w obszarze współpracy,
usprawnienie działań organizacji podnoszących jej efektywność,

3. Zarządzanie procesami:

narzędzia budowania, analizowania i monitorowania procesów,
analiza i optymalizacja procesu,

4. Auto-motywacja i motywowania pracowników:

teorie, źródła i metody motywacji,
narzędzia motywacji w pracy,
motywowanie finansowe i niefinansowe,
etapy rozwoju pracownika, poziom motywacji, a styl zarządzania,
wypracowanie katalogu motywacyjnego we własnym zespole,
kształtowanie postawy odpowiedzialności za siebie i innych w kontekście motywacji

5. Budowanie motywacji w ramach systemu zarządzania:

wyznaczanie celów, planowanie, delegowanie i kontrola.


Wynikiem udziału w szkoleniach będzie przygotowanie i opracowanie strategii rozwoju przedsiębiorstwa.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres e-mail: projekty.inkubator@gmail.com


Więcej informacji udziela Punkt Informacyjny przy Kluczborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości pod nr telefonu 774563260 w. 103.

Innowacyjny projekt dla firm z trzech branż !!!

Powiat kluczborski poprzez Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości realizuje projekt, który pomoże przystępującym do niego firmom zwiększyć konkurencyjność na rynku. Jak? Poprzez audyt innowacyjności, giełdy kooperacyjne, pomoc w opracowaniu strategii działania, usługi doradcze i efektywne biznesowe szkolenia.

Do projektu mogą się zgłaszać firmy z sektora MŚP z Subregionu Północy Opolszczyzny, tj. z trzech powiatów: kluczborskiego, namysłowskiego i oleskiego, które działają na rynku ponad dwa lata, w jednej z trzech kluczowych branż (według Regionalnej Strategii Innowacyjności do 2020 r.): budowlanej, drzewno – papierniczej, w tym meblarskiej, oraz rolno – spożywczej.

Trwa nabór do projektu. Zgłaszają się już pierwsze firmy. Zainteresowanych informujemy, że liczba zgłoszeń jest ograniczona. Warto więc pospieszyć się z decyzją.


W jaki sposób firmy mogą poprzez udział w projekcie zwiększyć konkurencyjność?

Poprzez zdobycie konkretnych narzędzi i umiejętności, które pomogą usprawnić funkcjonowanie firmy, wskażą co wymaga korekty i nakreślą pożądany kierunek oraz poprzez nawiązanie kontaktów z potencjalnymi kontrahentami w ramach dedykowanych uczestnikom giełd korporacyjnych dla poszczególnych branż.


Projekt oferuje:

szkolenia menadżerskie, dla kadry zarządzającej w MŚP, takie które nauczą przedsiębiorców skutecznego zarządzania operacyjnego, zarządzania zespołami, czy zarządzania strategicznego, gwarantującego skuteczne tworzenie wizji firmy i konkretnych, mierzalnych, długoterminowych celów,

pomoc w opracowaniu strategii rozwoju dla firm objętych projektem,

coaching biznesowy dla przedsiębiorców, którzy chcą skutecznie realizować cele biznesowe,realizowany zgodnie ze standardami międzynarodowej organizacji coachingowej (ICF),

usługi doradcze – księgowe i kadrowo - płacowe (tzw. mała księgowość) oraz prawne, w tym m.in. udzielanie opinii prawnych w bieżących sprawach firmy, pomoc przy tworzeniu czy opiniowaniu umów, konsultacje przy podpisywaniu zobowiązań, pomoc przy opracowaniu pism wymagających argumentacji prawnej, doradztwo dotyczące danych osobowych,

korzystanie z Punktu Informacyjnego działającego w Kluczborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości,

audyty innowacyjności dla przedsiębiorstw, które chcą zmierzyć poziom innowacyjności firmy
i kreatywności pracowników,

organizację giełd kooperacyjnych z trzech wymienionych wyżej kluczowych branż, które umożliwią wymianę doświadczeń, nawiązanie kontaktów biznesowych, pozyskanie potencjalnych klientów, kontrahentów i partnerów do współpracy.


Szczegółowych informacji na temat projektu udziela:

Punkt Informacyjny w Kluczborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości:

ul. Sienkiewicza 22 (I piętro), 46-200 Kluczbork

Tel. 77 456 32 60 wew. 103

@: projekty.inkubator@gmail.com
www.inkubatorkluczbork.pl

(czynny w dni robocze w godzinach 7:00-15.00)


Z Kluczborka do Doliny Krzemowej
 

Grzegorz Pietruszyński pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Firma Growbots, której jest właścicielem, oferuje klientom oprogramowanie do automatyzacji sprzedaży. Dziś jest gwiazdą na startupowym rynku i myśli już o 100 mln dolarów przychodu.

http://www.forbes.pl/growbots-polska-firma-o-ktorej-rozmawia-sie-w-dolinie-krzemowej,artykuly,207594,1,1.html

high1.jpeg

 Radio Opole o naszym projekcie

http://radio.opole.pl/103,175659,w-kluczborku-podpowiedza-jak-zarzadzac-skuteczni

idea1.jpegZa nami giełda kooperacyjna w Dobrotece!

 

Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w dzisiejszej giełdzie kooperacyjnej branży drzewnej, meblarskiej i papierniczej w Dobrotece. Mamy nadzieję, że ta wymiana doświadczeń zaowocuje nowymi, ciekawymi relacjami biznesowymi.

Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia.

 

 


Zbliża się giełda kooperacyjna w Dobrotece!


Przypominamy o zbliżającej się giełdzie kooperacyjnej branży meblarskiej, drzewnej i papierniczej. Widzimy się w najbliższą środę (19.10) o godz. 10:00 w Dobrotece w Dobrodzieniu (ul. Oleska 35).

Udział w giełdzie potwierdziło blisko trzydzieści firm z całego Śląska. Pojawią się przedstawiciele tartaków, producenci mebli, akcesoriów i elementów wykończeniowych, a także twórcy oprogramowania dla branży stolarskiej.

Do zobaczenia!

 

plan_gielda2.jpeg


Nowy termin giełdy kooperacyjnej dla branży meblarskiej i papierniczej w Dobrotece
 

Z powodów niezależnych jesteśmy zmuszeni przesunąć termin giełdy kooperacyjnej dla branży meblarskiej i papierniczej w Dobrotece na 19 października. O szczegółach będziemy informować wkrótce.

Przepraszamy za powstałe niedogodności.

baner2.png


 

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach dla kadry menadżerskiej oraz właścicieli firm w ramach projektu „Wsparcie innowacyjności MŚP Subregionu Kluczbork-Namysłów-Olesno

 

Szkolenia przeznaczone są dla firm z Subregionu Kluczbork-Namysłów-Olesno działających na rynku powyżej 24 m-cy z branży budowlanej, drzewno-papierniczej w tym przemysł meblarski oraz rolno-spożywczej, które odbędą się w cyklu 5-ciu dwudniowych szkoleń na przełomie 09.2016 - 05.2017 o tematyce:

1. Organizacja – planowanie i zarządzanie strategiczne w firmie:

2. Budowa tożsamości organizacji:

3. Zarządzanie procesami:

4. Auto-motywacja i motywowania pracowników:

5. Budowanie motywacji w ramach systemu zarządzania:

 

Wynikiem udziału w szkoleniach będzie przygotowanie i opracowanie strategii rozwoju przedsiębiorstwa

 

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres e-mail:

Więcej informacji udziela Punkt Informacyjny przy Kluczborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości pod nr telefonu 774563260 w. 103.

 


 

zaproszenie.jpeg
 

Giełda kooperacyjna dla branży meblarskiej, drzewnej i papierniczej

Zapraszamy przedsiębiorców z branży meblarskiej, drzewnej i papierniczej do udziału w giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się 28 września o godzinie 10:00 w Dobrotece w Dobrodzieniu.

Giełda kooperacyjna to okazja dla przedsiębiorców z branży meblarskiej i drzewnej do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów biznesowych, pozyskania potencjalnych klientów, kontrahentów i partnerów do współpracy.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail:  do 23 września. 

Udział w giełdzie jest bezpłatny.

dobroteka1.jpegMaria Wilczyńska, akredytowany coach ICF,  poprowadzi zajęcia z uczestnikami naszego projektu

Oto coach, który pracuje z firmami / uczestnikami naszego projektu, jest jednym z kilkudziesięciu coachów w Polsce z potwierdzającą wysoki poziom profesjonalizmu akredytacją na poziomie PCC ICF, jest też współautorką książki o narzędziach coachingowych.

JPEGM.Wilczyńska-CV.jpeg (78,22KB)Zapachami zachęcają do większych zakupów

Wkrótce podamy informacje o kolejnej propozycji dla firm w ramach naszego projektu (firm z trzech branż, w tym rolno - spożywczej, budowlanej i drzewno papiernicze), a tymczasem "czujecie"czym sprzedawcy z branży spożywczej zachęcają klientów do większych zakupów i jak na nas działają poszczególne zapachy?
http://www.kierunekspozywczy.pl/artykul,30065,poznaj-triki-sprzedawcow-zapachami-zachecaja-do-wiekszych-zakupow.html

 

owoce1.jpeg


Dotacje na innowacje

OCRG przyznało dotacje na innowacje. Otrzymało je 27 opolskich firm. Nie brakuje tych z branży spożywczej - Ustronianka; budowlanej - Stegu i Adamietz czy meblarskiej - Meble Rust. Gratulujemy pomysłowości
i innowacyjności! 
https://www.nto.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/27-opolskich-firm-dostanie-dotacje-unijne-na-realizacje-innowacyjnych-pomyslow,10500331/2/

 

innowacje2.jpeg


Facebook 

Zapraszamy do śledzenia profilu Kluczborskiego Inkubatora dla innowacyjności MŚP na Facebooku: 

https://www.facebook.com/KluczborskiInkubatordlaInnowacyjnosciMSP/

kciuk.jpegUczestnicy projektu: Spółdzielnia Socjalna "Cafe Babeczka" 

Udziałem w naszym projekcie - od września zainteresowana jest 
Spółdzielnia Socjalna "Cafe Babeczka" z Kluczborka. - Szczególnie coaching i mentoring czy strategia rozwoju stworzona z fachowcami - mówi Joanna Gawrońska - Cieliszak. Tymczasem my zapraszamy na pyszną kawę do Cafe Babeczka w Kluczborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz do skorzystania z oferty animacji na swoich imprezach, szczegóły oferty na profilu firmy na FB.

babeczka1.jpegDobrodzień meblami stoi

Jedną z branż, do których adresowany jest nasz projekt jest branża meblarska. A jeśli tak nie sposób nie wspomnieć o Dobrodzieniu i Dobrotece. Dobrodzień jest zagłębiem meblowym i ma ponad 200-letnie tradycje w tej branży. Na terenie gminy działa 100 zakładów produkcyjnych, a najbardziej znanym jest Kler, którego meble sprzedają się na całym świecie.

Dobroteka nie jest typowym salonem meblowym, ponieważ prowadzi wiele różnych działań związanych z promowaniem dobrego projektowania. To m.in. wykłady dla projektantów czy edukowanie handlowców. No i jest to miejsce, w którym króluje design oraz piękne meble.

dobrodzien1111.jpegZapraszamy do Punktu Informacyjnego! 

Szczegółowych informacji o naszym o projekcie, co, kiedy i gdzie oferuje, jakie firmy mogą z niego skorzystać - udziela Punkt Informacyjny mieszczący się w Kluczborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Sienkiewicza 22 w Kluczborku, nr tel. 77 456 32 60. Tu można też pobrać formularze zgłoszeniowe - informuje Paweł Wąsiak, dyrektor Inkubatora. Są one rownież dostępne na stronie: http://inkubatorkluczbork.pl/523/212/23-pliki-do-pobrania.html

dyrektor11.jpegUczestnicy projektu: Sweetrade Management 

Sweetrade Management Dariusz Morawiec to jedna z firm z powiatu kluczborskiego (z branży spożywczej), które zgłosiły się do naszego projektu. Sweetrade Management korzysta z usług doradczych.

sweetrade5.jpeg

Wersja XML